Reverse osmosis sistemi su arıtma yöntemlerinden biridir. Reverse osmoz membran teknolojisi sayesinde saf su ve ultra saf su elde edilebilir.

 Reverse osmosis sisteminde derişik çözelti ile seyreltik çözeltinin yarı geçirgen olan bir membran ile ayrılması prensibiyle çalışır.

Reverse osmosis membranı iki fazı birbirinden ayırır.  Reverse osmosis membranların yarı geçirgen olan özellikleri sayesinde suyun geçişi ,çözünmüş olanlarınkine kıyasla daha kolaydır.

Reverse osmosis sayesinde sudaki tuzları, istenmeyen iyonları sudan arıtan bir kimyasal arıtma sistemidir.

Reverse osmosis su arıtma sistemleri ile 0,001 micron düzeyinde su arıtmak mümkündür.  

Kategoriler: Genel

Avatar

Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir