Bu yıl 4. gerçekleşecek olan Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı çevre illerden ve Kahramanmaraş’tan bir çok makine firmasını ağırlayacak. Yapar Paslanmaz’ın da katılacağı Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı 27 – 29 Eylül 2018 Tarihinde KAFUM (Fuar)’da gerçekleşecek. Tekstil Makinelerimizi de sergileyeceğimiz fuara siz değerli dostlarımızı da bekleriz.

Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı

Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı

Son dönemde sürdürülebilirlik konusuna büyük önem veren ve bu alanda inovatif çalışmalara imza atan Kahramanmaraş, tekstilde yakaladığı başarıyı hammadde üretiminde de sürdürmek istiyor. Her zaman yeniliklere ve ilklere öncülük eden Kahramanmaraşlı tekstilciler Türkiye’de bir ilke imza atarak, Better Cotton üretimine başladılar. Organik tekstil üretiminin önem kazandığı Kahramanmaraş’ta, belirlenen pilot bölgelerde pamuk yetiştirmeye başlandı.

4. KTM (2018)

Türkiye Haritası

Tekstil sektörü oldukça yaygın olan Kahramanmaraş’ta yılda 359 bin ton iplik, 138 milyon metre dokuma kumaş, 49 milyon metre denim, 122 bin ton örme kumaş, 22,7 milyon adet konfeksiyon üretimi yapılıyor. Ayrıca 191 bin ton boya ve kasar işi gerçekleştiriliyor. Yılda 800 Milyon dolarlık ihracat kapasitesi olan Kahramanmaraş’ın bu ihracat tutarının %86’sını da Tekstil sektöründen elde ettiğini hatırlatmakta fayda var. Bu yıl 4. gerçekleşecek olan KTM (Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı)’de yer alacak olan Yapar Paslanmaz, sektöre büyük ölçüde katkı sağlamayı hedeflemektedir.

4. Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’na katılmak ve bizleri ziyaret etmek için iletişim sayfamızda bulunan adresimizden davetiyenizi alabilirsiniz.

 

Kategoriler: Genel

Avatar

Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir