Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri Yapar Paslanmaz‘da! CE Sertifikalı baca sistemleri , CE sertifikalı endüstriyel baca sistemleri ve diğer paslanmaz baca imalatı işlerinizde bizi tercih edin!

Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

Endüstriyel Paslanmaz baca sistemleri, Doğalgaz ve sıvı yakıt kullanarak, ısıtma, işleme ve yakma ile üretim yapan işletmelerin kullanmış olduğu en temel ürünlerdendir. Kullanılan yakıt ile gerçekleşen ısıtma işlemi, bir baca yolu ile atmosfere iletilmelidir. Tam burada devreye giren baca, belli başlı özellikleri de taşımak zorundadır.

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Paslanmaz Çelik Baca Sistemlerinin özellikleri;

Isı kaynağı olan kazanların saatlik kalorisinin (Kcal/h) hesaplanmasından sonra, binanın yüksekliği ve kullandığı yakıt hesaplamalara dahil edilmektedir. Bu hesaplamalara göre bina içerisinden tek cidarlı baca olarak başlatılan havalandırma sistemi, bina dışında iki cidarlı havalandırma bacası ile sonlandırılır. Bu işlem taşınacak olan gazın (hava yada duman) havalandırma sisteminde kullanılan paslanmaz bileşenler ile sürtünmesini engeller/azaltır. Tüm bu işlemlerden sonra paslanmaz bacanın dreng bağlantıları atık su kanallarına bağlanır.

Paslanmaz baca sistemlerinde meydana gelen yoğuşma sebebiyle asitli su (Karbonik Asit), binanın beton yapısına zarar verebilmektedir. Kullanılan yakıt ve hava şartlarına bağlı olarak meydana gelen karbonik asit bazı yöntemler ile zararsız hale getirilir ve binanın yapısının korunmasına yardımcı olur. Karbonik asidin bina yapısına zarar vermesini önlemek ve endüstriyel bacaların daha sağlıklı monte edilmesini sağlamanın başlıca yöntemlerinden birisi, sızdırmazlık oranını maksimum seviyede tutmaktır. Bir baca ne kadar az sızdırıyor ise bulunduğu ve bağlı olduğu yapıya o kadar zarar verecektir.

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Endüstriyel paslanmaz bacalarda yatay bağlantılar kazan arkalarında yapıldıktan sonra topraklama hattının çekilmesi için hazır hale getirilir. Topraklama, EPDK’nın şartnamesinde bulunduğu gibi oldukça gerekli bir işlemdir. Yıldırım vs. gibi doğa olaylarında bacaya gelebilecek tüm zararların önüne geçilmesi oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra yıldırım ile meydana gelecek olan elektriğin yakıttan uzak tutulması da diğer önemli konular arasında yer almaktadır.

Paslanmaz Baca İmalatı

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

EPDK kararlarına göre Doğalgaz kullanan tüm sistemlerin bacaları 316L kalite paslanmaz çelikten imal edilmelidir. 316L paslanmaz çelik kalitesine sahip Krom rulolardan olakalar haline kesilen paslanmaz çelik bileşenleri, bükme ve dikme işlemlerinden geçirilerek birbirlerine muflu geçiş yöntemi ile bağlanır. Bu sayede sızdırmazlık oranı maksimum seviyede artırılmış olur. Paslanmaz baca sistemlerinde 316 ve 316L kalitelerinin kullanılmasının en büyük sebeplerinden birisi de endüstriyel bacaların esnek ve dayanıklı olmasını sağlamaktır.

Tek Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Genellikle eski binalarda bulunan ve baca şaftı içerisinde yer alan tek cidarlı baca sistemleri, ısı iletimi çift cidarlı paslanmaz baca sistemlerine nazaran daha fazla olduğu için çift cidarlı baca sistemlerine nazaran daha az tercih edilmektedir. Baca şaftı dışarısında kalan kısımlarının izole edilmesi kesinlikle tavsiye edilir. AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilen Tek Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca sistemlerinizi Yapar Paslanmaz‘a yaptırın!

Çift Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca Sistemleri

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Genellikle yeni binalarda bulunan ve konstrüksiyon içerisinde yer alan çift tek cidarlı baca sistemleri, ısı iletimi tek cidarlı paslanmaz baca sistemlerine nazaran daha az olduğu için tek cidarlı baca sistemlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Konstrüksiyon dışarısında kalan kısımlarının izole edilmesi müşteri inisiyatifindedir.  AISI 316 L paslanmaz çelikten imal edilen Çift Cidarlı Paslanmaz Çelik Baca sistemlerinizi Yapar Paslanmaz‘a yaptırın!

Flanşlı Paslanmaz Baca Sistemleri

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Tek ve Çift cidarlı paslanmaz baca sistemlerindeki kullanım amacından farklı olarak basınca dayanıklı havalandırma sistemleri olan Flanşlı paslanmaz baca sistemleri, dahil olduğu havalandırma sistemlerinin basınçlı hava çıkışlarında görev almaktadır. Gaz ve sıvı taşımada olduğu gibi mukavemetin fazla olması gereken durumlarda tercih edilen flanşlı sistemler, baca sistemlerinde de  yatay veya dikey olarak taşınan gaz yada sıvının sızdırılmadan taşınmasını sağlamak için de tercih edilir. Bu flanşların arasında kullanılacak olan contalar da gaz veya sıvının cinsine göre sisteme dahil edilir. Tüm bunlar sayesinde yüksek basınç ve ısılarda gaz sızdırmazlığı sağlanmış olur.

Endüstriyel alanlarda kullanılmak için Yapar Paslanmaz tarafından geliştirilen Flanşlı baca sistemlerini tercih edin!

Konstrüksiyonlu Baca Sistemleri

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

paslanmaz çelik baca sistemleri yapar paslanmaz

Kendi kendini taşıyabilen ve Konstrüksiyonlu baca olarak bilinen bu baca sistemleri, diğer baca sistemlerinden farklı olarak saportlanmıştır. Özellikle yüksek ve rüzgarlı ortamlarda kullanılan Konstrüksiyonlu bacalar, bu ortamlarda daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebi ile diğer bacalara nazaran daha fazla dayanmaktadır. Endüstriyel baca uygulamaları diğerleri gibi AISI 316 L kalite paslanmaz çelikten imal edilmekte, Yapar Paslanmaz‘ın uzman kadrosu tarafından yapılan statik analizler ve arazi keşiflerinden sonra son derece profesyonel ekipmanlar ile uygulanmaktadır.

Doğalgaz Ram Bacaları

Doğalgaz Ram Bacaları

Tekstil boya-apre tesislerinde kurutma ve apre işlemlerini yapmak için kullanılan RAM makineleri, doğalgaz kullanarak ısı üretmekte, bu ısıyı kullanarak kumaşı kurutmaktadır. Yakılan doğalgazın makineden ve binadan uzaklaştırılıp atmosfere bırakılmasını Ram bacaları sağlamaktadır. AISI 316 L kalite paslanmaz çelikten üretilen doğalgaz ram bacaları, Yapar Paslanmaz‘ın uzman ve deneyimli kadrosu ile sorunsuz şekilde uygulanmaktadır.  

Flex Baca Sistemleri

paslanmaz flex baca

paslanmaz flex baca

Adından da anlaşılacağı üzere esnek baca sistemleridir. Flex  baca sistemleri tamamen paslanmaz bileşenlerden oluşabilmektedir. Esnek yapısı ile birçok ortama rahatlıkla uygulanabilir. Flex baca sistemleri genelde pozitif ve negatif olarak iki türde uygulanmaktadır. Negatif uygulamalarda 450 dereceye kadar test edilmiş flex baca sistemlerimiz özel kenet sistemi sayesinde sağlamış olduğu esnekliği ve iç duvar yapısındaki özel yapısı ile kendini özel kılmaktadır. En 1856-2 sertifikalı ürünler ile flex baca sistemleri uygulamaya alınır.

Şaft içinde ve şaft dışında rahatlıkla uygulanabilen flex baca sistemleri, şaft içerisinde kullanıldığında, şaftın iç duvarlarından uzak durdurularak içerisindeki ısıyı dışarıya vermez ve çevresindeki şafta kesinlikle zarar vermez.

Tüm bu ürünler istenilen çap ve ölçüde üretilerek teslim edilir. AISI 316 L kalite paslanmaz çelikten üretilen paslanmaz çelik baca sistemleri Yapar Paslanmaz güvencesi ile profesyonel kadro eşliğinde uygulanmaktadır. Doğalgaz bacası yapan firmalar arasında lider konumda olmayı hedefleyen ve CE sertifikasına sahip olan sayılı firmalardan olan Yapar Paslanmaz, yıllardır verdiği üstün hizmet ile müşteri kitlesini günden güne artırmaya devam ediyor.

Yapar Paslanmaz‘ın kalite belgelerini bu sayfadan görebilir, paslanmaz çelik baca fiyat listesi için iletişim sayfamıza bakabilir, bu konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için buradan yorum yapabilirsiniz.


Avatar

Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir