Hayatın birçok alanında kullanılan paslanmaz ürünler, çeşitli sektörlerde sıkça kullanılmaya devam ediyor. Paslanmaz ürünlere olan talebin fazla olması, paslanmaz ürünlerin sektör içerisindeki yerini de her geçen gün sağlamlaştırıyor.

Paslanmaz Ürünler ve Kullanım Alanları

Paslanmaz Ürünler

Paslanmaz ürünlerin kullanım alanlarının oldukça geniş olduğunu daha önce pek çok kez belirtmiştik. Mutfak sektöründen sanayiye, Hava yolundan kara yoluna ve deniz yoluna, Otomobil sektöründen diğer taşıt sektörlerine ve daha birçok sektöre kendini kabul ettirmiş olan paslanmaz ürünlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bazen bir ameliyathane araç gereci olarak karşımıza çıkan paslanmaz, bazen de mutfak araç gereçlerinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sağlıklı olması, oksitlenmemesi (paslanmaması) ve dayanıklı olması sebebi ile tercih edilir. Temizlenebilir yüzeyleri ile paslanmaz ürünler uzun yıllar boyu tahtını bırakmayacak gibi görünüyor.

Paslanmaz Ürünler’in çeşitleri nelerdir?

Paslanmaz Ürünler

Paslanmaz Ürünler

Kendi sektörümüzde en çok kullanılan ve talep edilen paslanmaz ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Özellikle makine sanayinde, imalathane kurulumlarında, sıfırdan boyahane kurulumunda, depolama tanklarında ve diğer imalatlarımızda sıkça kullandığımız paslanmaz ürünler, uzun ömürlü olması sebebi ile müşterilerimizin memnuniyet oranını olumlu ölçüde etkilemektedir.

Paslanmaz ürünler fiyat-performans durumu

Paslanmaz Ürünler

Paslanmaz Ürünler

Paslanmaz ürünlerin fiyatı, diğer ürünlerin fiyatından elbette ki fazla. Fakat aradaki fiyat farkının gözetilmediği durumlar da hatırı sayılır ölçüde fazla. Her sene yada iki senede bir değiştirilmek zorunda kalan (paslanmaz özelliği bulunmayan) parçaların paslanmaz olması durumunda bu süre en az 5 katına çıkmaktadır. Paslanmaz bileşenler içeren ürünlerin daha sağlıklı, daha stabil ve daha uzun ömürlü olması, aradaki fiyat farkının gözetilmemesindeki en büyük etmenlerden bir tanesidir. Tüm bunlar sayesinde Uzun vadeli yatırımların tamamında paslanmaz ürünlerin kullanılması gerektiğini bir kez daha vurgulamış olduk.

 

Paslanmaz ürünlerin tercih edilmesi iş kalitesini artırdığı gibi insan ve doğa sağlığı açısından da önemlidir. Daha uzun vadeli yatırımların paslanmaz bileşenlerden oluşması maddi olarak da yatırımcıları rahatlatmaktadır. Daha uzun yıllar kullanılabilen paslanmaz ürünleri tercih etmenizi Yapar Paslanmaz olarak şiddetle tavsiye ediyoruz.

Paslanmaz ürünlerin kullanıldığı alanlardan bahsettiğimiz bu yazının sonuna geldik. Paslanmaz ekipman siparişi vermek, paslanmaz ürünleri satın almak ve paslanmaz bileşenlerden oluşan tüm ihtiyaçlarınızı gidermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kategoriler: Genel

Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir