Plywood Tekstil Kumaş Taşıma Arabası ürünümüz diğer tekstil taşıma arabaları gibi ıslak ve kuru kumaşı taşımak için kullanılmaktadır. Tekstil firmalarının imalathanelerinde kumaşları güvenle ve rahatlıkla taşımak için kullanılan tekstil taşıma arabalarından en yaygın olanlarından birisi de Plywood taşıma arabası olmuştur.

Plywood tekstil taşıma arabası

Plywood tekstil taşıma arabası

Plywood Tekstil Kumaş Taşıma Arabası

Islak kumaş taşıma arabalarına nazaran daha uygun maliyeti olan Plywood taşıma arabaları tercihe göre polietilen kumaş taşıma arabalarına alternatif olarak kullanılabilir. Tekerlekli yapısı ile diğer kumaş taşıma arabalarımız gibi her yüzeyde rahatça hareket edebilir. Polietilen tekerlekleri sayesinde uzun yıllar boyu sorunsuz çalışabilir. Plywood yapısı gereği kumaş taşıma arabalarının vazgeçilmez parçalarından olmuştur.

Plywood tekstil taşıma arabası

Kontrplak ( PLYWOOD ) nedir ?

Kontrplak odunun, soyma makinelerinde dıştan merkeze soyulması ile elde edilen en az üç soyma levhanın, lifleri birbirine dik olacak biçimde yapıştırılması ile elde edilen tahta levhadır. Bir tabakanın kontrplak olarak nitelendirilmesi için yalnızca kaplama levhalardan

( biçilerek değil, soyularak elde edilmiş ) oluşması gerekmektedir. Ara katlarında biçilmiş kereste kullanılmış ise buna kontrtabla denir.

Kontrplak ( PLYWOOD ) ıslanınca ne olur ?

Plywood Tekstil Kumaş Taşıma Arabası

Plywood Tekstil Kumaş Taşıma Arabası

Kontrplak ( PLYWOOD ) suyla olan ilişkileri açısından başlıca üç ana gruba ayırabiliriz.

Bunlardan birincisi, yalnızca kapalı ve kuru ortamlarda kullanılabilen kontrplaklardır.

İkincisi ise, rutubete dayanıklı ( moisture resistant – MR ) denilen, suyla doğrudan ve sürekli temas halinde olmayan, ancak rutubetli ortamlarda ( örneğin teknelerde ) kullanılan Kontrplak ( PLYWOOD )lardır.

Sonuncusu ise açıkta, her türlü hava koşulunda kullanılmak üzere üretilen, suya ve kaynamaya dayanıklı ( Water and Boil Proof – WBP ) olarak adlandırılan suya dayanıklı tutkallarla hazırlanan kontrplaklardır. Bu tür kontrplaklarda tutkal olarak genellikle fenolik reçine kullanılır. Kalıplık kontrplakların mutlaka suya ve kaynamaya karşı dayanıklı olması gerekir. Tekstil taşıma arabalarımızda kullandığımız tüm Kontrplaklar (Polywood) bu Kontrplaklardır. Tamamen suya dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Kuru Kumaş Taşıma Arabası olarak da bilinir!

Islak kumaş taşıma arabası ve kuru kumaş taşıma arabası olmak üzere ikiye ayrılan kumaş taşıma arabalarımızın kuru kumaş taşıma arabası olanı Plywood taşıma arabasıdır. Kuru kumaş ıslak kumaştan daha hafif olduğu için polietilen (plastik) hazneli kumaş taşıma arabasına değil de Plywood taşıma arabası‘na ihtiyaç duyar. Bu durum da maliyeti oldukça düşürmektedir.

Plywood Tekstil Kumaş Taşıma ArabasıDiğer kumaş taşıma arabalarına göre daha sağlam yapıda olan Plywood taşıma arabalarınızı Yapar Paslanmaz‘dan alın! Her çeşit kumaş taşıma arabası imalatı yapan Yapar Paslanmaz ile iletişime geçmek için buraya tıklayın.

Kategoriler: Genel

Avatar

Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir