Tarhana deyince akla ilk gelen illerden biri olan Kahramanmaraş, Tarhana kültürünü her sene yaşamaya devam ediyor. Yazın firik ve kışın tarhana ağırlıklı tüketimi olan tarhana, her yaştan insana hitap ediyor.
Tarhana’nın bu denli sevilmesi ve tüketilmesi, bölgede büyük bir sektörün oluşmasına sebep olmuştur. Tarhana üreticileri, daha çok ürün imal edebilmek için çeşitli arayışlar içerisine girmiştir. Tarhana üreticilerinin bu istekleri doğrultusunda pek çok AR-GE çalışması yapılmış ve sektöre yönelik girişimlerde bulunulmuştur.

Yapar Paslanmaz tam bu noktada tüm ülkedeki tarhana üreticilerinin yardımına koşmaktadır. Yapar Paslanmaz’ın üretmiş olduğu Tarhana Makineleri, üretim hızını ve kalitesini büyük ölçüde artırmaktadır. Öyle ki ; Yapar Paslanmaz’ı tercih eden Tarhana Üreticileri, Üretimlerini kat kat fazlasına çıkarırken, ürün kalitelerini de bir o kadar artırmıştır. Memnuniyetlerini sürekli olarak dile getirmişler, her türlü makine üretim işlerini Yapar Paslanmaz’a vermişlerdir.
Yapar Paslanmaz, Müşterilerinin memnuniyetine, üretim kapasite ve kalitesine, ikili firma ilişkilerine oldukça önem veren bir kuruluştur. Bu sebeple, bu güne kadar hiçbir Tarhana Üreticisi ile negatif sonuçlanmış bir çalışması olmamıştır.

Tarhana üretiminde kullanılan makineler nelerdir ?

Tarhana makinelerini şu şekilde kategorize edebiliriz :

 • Tarhana Pişirme Makinesi
 • Tarhana Serme Makinesi
 • Tarhana Çekme Makinesi (Turbo Mixer)
TARHANA PİŞİRME MAKİNESİ

Tarhana pişirme makinesi özellikleri :

 • Paslanmaz yapısı ile uzun yıllar sorunsuz çalışabilmektedir,
 • İstenilen ısı ve zaman aralığında çalışabilir,
 • Elektrik, gaz (doğalgaz) ve odun yakımı ile ısı giriş imkanı,
 • Belirlenen zaman diliminde otomatik olarak çalışabilme,
 • Gıdaya tam uyumlu donanıma sahip olması.

Yapar Paslanmaz’ın üretmekte olduğu tarhana pişirme makineleri , tüm ürünlerde olduğu gibi paslanmaz özelliğini taşımaktadır. Bu sayede tarhana pişirme makineleri uzun yıllar stabil olarak çalışır ve üretim kapasitenizi artırır. İstenilen ısı ve çalışma ayarı ile tarhana pişirme tekniklerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Tarhana üretimi yaparken kullandığınız hammaddeyi pişirmek için gerekli olan ısı enerjisini istediğiniz şekilde üretmenize olanak tanıyoruz. Tarhana pişirme makinelerimizde Elektrikle çalışabilmenin yanı sıra doğalgaz, ve helezon (odun,kabuk vb.) ile de çalışabilmekte, ürünlerinizi pişirebilmektedir.

Tarhana pişirme makinelerinin bir diğer özelliği ise belirlenen zaman diliminde otomatik olarak çalışabilmesidir. İşletmenizde daha önceden hazırlamış olduğunuz hammaddeyi, belirlediğiniz bir saatte işlemek istediğiniz durumlarda zamanlanmış görevleri uygulayabilir, makinenizi istediğiniz saate ayarlayabilirsiniz. Bu sayede makineniz belirlediğiniz saatte pişirme ve karıştırma yapabilir.
Gıdaya tamamen uygun olan Tarhana pişirme makinelerimiz, üretiminizi olumsuz olarak etkileyecek hiçbir donanımı içermez. Daha önemli olan üretim sonrası ve müşteri memnuniyetiniz için hiçbir engel teşkil etmez. Makinelerimizin tamamında insan sağlığı ve çevreyi korumaya yönelik çalışmalarımız olmaktadır.

TARHANA SERME MAKİNESİ

Tarhana serme makinesi özellikleri :

 • Paslanmaz yapısı ile uzun yıllar sorunsuz çalışabilmektedir,
 • İstenilen hacim ve ısıdaki ürünü haznesinde muhafaza edebilir,
 • İstediğiniz yoğunlukta tarhana serme işlemini gerçekleştirir,
 • Üretim yöntemleriniz kolaylıkla entegre edilebilir,
 • Gıdaya tam uyumlu donanıma sahiptir.

Yapar Paslanmaz’ın üretmiş olduğu bir diğer ürün olan Tarhana serme makinesi, tarhana aşı olarak bilinen tarhana harcının daha kolay ve hızlı serilmesini sağlamaktadır. Tarhana serme işlemi, tarhana üretiminde oldukça önemli bir aşamadır. Bu aşamanın makinelerimiz ile çok daha kolay bir hal alabileceğini bilmenizi isteriz. Tarhana serme işleminizde kullanacağınız Yapar Paslanmaz Tarhana serme makineleri, Uzun yıllar sizlerle çalışacak ve üretim kapasitenizi artıracaktır.

Tarhana pişirme kazanında olduğu gibi Tarhana serme makinesi de paslanmazdır. Hem sağlık hem maliyet açısından sizi asla zora sokmayan Tarhana serme makineleri, Uzun yıllar size hizmet edecektir.
Üretim kapasitenize göre istediğiniz özelliklere göre üretim yapmaktayız. Tarhana serme makinesinde bulunan tarhana aşı haznesini, tarhana aşının serme kalınlığını-inceliğini ve diğer özellikleri siz belirlersiniz. İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda üretimi gerçekleştiririz.

Yapar Paslanmaz’ın üretmiş olduğu Tarhana Pişirme ve serme kazan-makinelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çalıştığı tüm firmaların beğenisini kazanmış olan Yapar Paslanmaz’ın mutlu müşterileri arasında yerinizi alın…
Sitemiz üzerindeki iletişim hatlarından bizimle işletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir, aşağıdaki yorum kısmından görüş ve önerilerinizi bize ve diğer ziyaretçilerimize iletebilirsiniz.

Tarhana Turbo Mixer

Tarhana Turbo Mixer tarhana ürünlerinin aşını çekmeye yarayan ve tamamen paslanmaz bileşenlerden oluşan garantili ürünlerimizden bir tanesidir. Tarhana aşı çekme makinesi olarak da bilinen Tarhana Turbo Mixer ile tarhana imalatında ürünlerinizi hızlı ve homojen şekilde karıştırın! Ayrıntılar için Tarhana Turbo Mixer yazımızı okuyunuz…


Yapar Paslanmaz

Bir aile şirketi olan Yapar Paslanmaz 1974 Yılında Kahramanmaraş’ta kuruldu. Firma başlangıçta küçük ölçekli işletme olarak 15 yıl hizmet verdi. Sonraki dönemlerde çelik konstrüksiyon bakım ve imalat olarak faaliyetlerine devam etti. 1998 yılından itibaren mühendislik hizmetleriyle paslanmaz çelik sektöründe şehrin öncü firması olmuştur. Bölgenin gıda, tekstil ve diğer sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu paslanmaz çelik ekipmanlarının üretim satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Yapar Paslanmaz Dünyaca ünlü Kahramanmaraş dondurması imalatında kullanılan son teknoloji ürünü dondurma kazanları ve ekipmanlarının üretiminde şehrin lider firmasıdır. Tekstil firmalarının ihtiyaç duyduğu üretim elemanları depolama, ısıtma, soğutma tesisat ekipman ve parçalarının aranan markası Yapar Paslanmazdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir